ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Příroda, krajina a zeleň > Památné stromy

Památné stromy Prahy se představují - výstava

 výstava Památné stromy Prahy se představují, Pražská botanická zahrada 2012, ilustrační obr. (foto: Ing. Aleš Rudl)


Praha není bohatá jen svými architektonickými skvosty, ale také památné stromy v ní mají své místo. Znáte nejstarší stromy metropole? Výstava vám řadu z nich podrobně představí.
Ve výstavním sále můžete zhlédnout mnoho fotografií, které zachycují chráněné dřeviny v různých ročních obdobích. Velká nástěnná mapa doplněná přehledem všech vyhlášených stromů vám ukáže, kde zelení velikáni rostou. Inspirací k jejich návštěvě mohou být informační tabule, se kterými se již nyní můžete setkat u vybraných památných stromů nebo jejich skupin. Na výstavě budou k prohlédnutí aktualizované verze tabulí společně s popisem cesty ke stromům. Další panely prozradí například význam památných stromů, jejich počet a druhové zastoupení v rámci metropole. 
Pokud dáváte přednost cyklistice, tak si rovněž přijdete na své. Představeno je pět doporučených cyklistických tras spojující vybrané svědky minulosti v okrajových částech města. Trasy v naprosté většině začínají i končí u stanic metra, čímž máte zajištěnou snadnou dopravu na jednotlivé výlety. Trasy vedou po již značených cyklistických stezkách nebo po klidnějších komunikacích či cestách. Ta nejdelší měří 40 km a v průběhu projížďky můžete potkat 58 památných stromů.
Čeká na vás i soutěž, ve které budete moci každý den vyhrát zbrusu novou knihu Památné stromy Prahy. Naleznete v ní téměř 20 vycházek za velikány a je v ní podrobně popsáno i všech 197 památných stromů města.

Další informace je možné najít na webu www.prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných stromech v Praze.
Výstava probíhá od 3. do 25. března 2012 každý den od 9 do 17h. Vstup je volný. Výstavu připravil dendrolog Aleš Rudl ve spolupráci s Botanickou zahradou Praha. Jste srdečně zváni. 

Doprovodný program:
v průběhu celé výstavy - soutěž o novou knihu Památné stromy Prahy, která byla vydána za finanční podpory l.m. Prahy 
17. 3. 2012 – celý den komentované prohlídky a diskuze s autorem (začátky prohlídek v 10h, 13h a 15h)


Památné stromy Prahy budou též prezentovány na veletrhu FOR GREENERY, který proběhne od 22. do 25.3.2012 na výstavišti v Letňanech. Tamější expozice je připravena ve spolupráci s OOP Magistrátu hl. m. Prahy.

Tisk 28.2.2012 | Jiří Stach | Přečteno: 31207 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru