ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Od září bude otevřen lesní mateřský klub u hájovny v Malé Chuchli

Občanské sdružení MEZI STROMY ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy otevírají od září 2011 Lesní mateřský klub MEZI STROMY pro děti v předškolním věku (3–6 let), inspirovaný myšlenkou lesních mateřských škol „s dětmi venku za každého počasí“.

Lesní mateřský klub MEZI STROMY, ilustrační foto


Práce s dětmi vychází z právě prožívaných ročních období a je přizpůsobena aktuálnímu počasí. Děti se prostřednictvím osobních zkušeností a zážitků učí vzájemné spolupráci, rozvíjí své pozorovací schopnosti a poznávají své tělesné hranice. Rozvíjí se také fantazie a kreativita, procvičí se jemná i hrubá motorika.
Kromě každodenního pobytu v přírodě za každého počasí, se budeme věnovat tvořivé práci, při které budou maximálně využity dostupné přírodní materiály. Aktivity budou probíhat ve venkovním prostoru (les, louka) s pomůckami jako je tráva, hlína, dřevo, kámen, akvarelové barvy s přírodními pigmenty, pastely z včelího vosku, ovčí vlna apod. Práce s dětmi bude přizpůsobena aktuálnímu počasí. Zpěv, hudba a nejrůznější pohybové aktivity budou součástí každodenního programu. Les nám poskytne dostatek možností jak pro volnou hru, tak pro činnost řízenou pedagogem. Nabízené činnosti budou zaměřené jak na přirozený, tak i cílený rozvoj všech klíčových kompetencí.
Maximálně 15 členná skupinka dětí bude vždy v péči dvou osob, pedagoga a asistenta. Naším zázemím je srub, který se nachází přímo uprostřed lesního zoo koutku v těsné blízkosti hájovny v krásné lokalitě Chuchelský háj, Praha 5. Takovéto zázemí nám poskytne útočiště při velké nepřízni počasí, ale i pro odpočinek nebo činnosti, které vyžadují charakter interiéru.

Lesní mateřský klub MEZI STROMY nabízí volná místa pro školní rok 2011/2012. Více informací s možností přihlášení najdete na www.mezi-stromy.cz nebo na tel. 604 570 080, 737 130 955.
Pokud Vás myšlenka lesního klubu zaujala, potom Vás rádi přivítáme mezi námi MEZI STROMY.


Lesní mateřská školka (klub)
Myšlenka „s dětmi venku za každého počasí“ má již dlouhodobou tradici ve skandinávských zemích. Dnes se zde běžně i v klasických mateřských školách setkáme se spaním venku mimo budovu a s pravidelným programem v přírodě. Pojem lesní mateřská škola se objevil v roce 1954 v Dánsku, když Ella Flatau vyřešila nedostupnost mateřské školy pobytem s dětmi v lese.. Lesní MŠ dnes existují také ve Švýcarsku, Rakousku, Velké Británii, USA nebo v Japonsku.
Více informací naleznete na http://www.lesnims.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=57

Tisk 18.5.2011 | Jiří Stach | Přečteno: 11753 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru