ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Příroda, krajina a zeleň > Archiv starších článků

seminář Krajina Josefa Lady – nostalgie či výzva

4. základní organizace Českého svazu ochránců přírody pořádá v prostorách Střediska ekolgické výchovy Toulcův dvůr seminář o krajině s názvem Krajina Josefa Lady – nostalgie či výzva.
Setkání, které se uskuteční v pondělí 22. října od 16 hodin, si klade zacíl zahájit diskusi o pražské a středočeské krajině. „Josef Lada, který má letos jak výročí narození, tak úmrtí, nám díky svým obrazům předkládá malebnost středočeské krajiny. Ta hlavně v posledním desetiletí mizí a je to vinou špatných rozhodnutí, nekoncepčnosti a neúcty ke krajině. Proto jsme iniciovali toto setkání,“ říká Josef Moravec z ČSOP - organizátor semináře. Účást přislíbila řada osobností, které mají k dané problematice co říci a proto se svým příspěvkem vystoupí napřílad RNDr. Václav Cílek, CSc. z Geologického ústavu Akademie věd ČR, PhDr. Pavel Bureš z Národního památkového ústavu nebo publicista a redaktor Jan Petránek. „Správně obhospodařovaná krajina nás chrání, krajina formuje vztah k místu, učí vnímat estetiku a to všechno je řadou necitlivých zákroků narušováno. Nechceme se smířit s tím, že bychom v budoucnu opravdovou volnou a zdravou krajinu viděli pouze na Ladových obrazech. Je to téma pro širokou debatu a proto je seminář určený každému, koho toto téma zajímá. Od odborné po lajckou veřejnost, od studentů po pedagogy,“ uzavírá povídání Moravec. Ze semináře bude vydán také sborník, který bude stručně obsahovat veškeré příspěvky.

Akce je součástí projektu „Ladův rok na Toulcově dvoře

Text byl převzat z tiskové zprávy Střediska ekologické výchovy hlavního města Prahy Toulcův dvůr vydané 18. října 2007 - kompletní znění tiskové zprávy, program přednášek (soubor ve formátu MS-word, vel. 85 kbyte)

Další informace o této akci i celém projektu naleznete na adrese www.toulcuvdvur.cz

Pořádá členská organizace Zájmového sdružení Toulcův dvůr – 4. ZO ČSOP „Botič - Rokytka“
Místo konání:  SEV Toulcův dvůr, Kubatova 1/32, Praha – Hostivař, Zastávka Toulcův dvůr  autobusu 177 (metro Skalka A, Opatov C)

Kontakt:
Jakub Moravec - public relation, Středisko ekologické výchovy hlavního města Prahy Toulcův dvůr
Kubátova 1/32, 102 00 Praha - Hostivař
Tel.:  603806362,  604738428, www.toulcuvdvur.cz

Tisk 19.10.2007 | Jiří Stach | Přečteno: 13805 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru