ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Příroda, krajina a zeleň > Archiv starších článků

Přestavba bývalé vozovny na objekt občerstvení

Odbor městské zeleně Magistrátu hl. m. Prahy


 Budoucí restaurace

 

Rekonstrukce a dostavba bývalé stanice tramvaje ve Stromovce na objekt restaurace a veřejného WC

Architekt:
Architektonický atelier
Ing.arch.Jiří Žentel
(Alena Žentelová & Jiří Žentel, architekti)
Zavadilova 1271/11, Praha 6 

Z unikátní technicky zajímavé stavby vozovny, vystavěné v roce 1899, a zastřešené čekárny se do dnešních dnů zachovala hrázděná budova původní koňky. Tento objekt je v dnešní době využíván jako středisko údržby parku. Nejen odbor městské zeleně Magistrátu hl. m. Prahy postrádá ve Stromovce nezbytné sociální zázemí pro návštěvníky parku. Proto jsme se rozhodli původní památkově chráněný objekt rekonstruovat a přistavět k němu budovu obdobného tvar a velikosti jako měla tramvajová vozovna.
Tato novostavba bude sloužit nejen jako sociální zázemí, ale i jako místo „lidového“ občerstvení. V letních dnech bude navíc možné zvolit posezení na terase a  návštěvníci parku jistě ocení i malé rosarium, které hodláme vybudovat na místě původního hospodářského dvora. Zahradní údržba o své zázemí ve Stromovce nepřijde vzhledem k tomu, že současně s rekonstrukcí vozovny připravujeme i rekonstrukci povodněmi zdevastované hájovny, která se nachází pod Gotthardskou branou.
Rekonstrukci objektu vozovny bude možné provést až po schválení zpracované dokumentace k územnímu řízení na stavebním úřadu v Praze 7. Nezbytným krokem, který po vydání územního rozhodnutí bude následovat je zpracování a schválení dalšího stupně dokumentace ( pro stavební řízení ) a výběr vhodné stavební firmy.

- Předpokládáme, že rekonstrukci zahájíme na podzim 2005.
- Přesné náklady stanoví prováděcí dokumentace a výsledky výběrového řízení. Nepředpokládáme však, že se nám podaří zachovat původní objekt a postavit novostavbu za méně než 13.000.000,- Kč.

 

Historické fotografie bývalé vozovky

 vozovna-hist03.jpg   vozovna-hist02.jpg   vozovna-hist01.jpg
 restaurace1.jpg   restaurace2.jpg   

 

 

 

 

 

 

Tisk 1.3.2005 | Jiří Stach | Přečteno: 11207 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru