Tiskové zprávy

Radní Aleksandra Udženija bude usilovat o obnovu štvanického stadionu

V souvislosti s nařízenou demolicí štvanického zimního stadionu radní pro správu majetku a podporu podnikání Aleksandra Udženija navrhne obnovu této významné sportovní lokality s možností vybudování síně slávy českého, respektive československého, hokeje a ledních sportů.

Radní bude usilovat o změnu jednání s nájemcem celé Štvanice společností MeridianSpa a možnosti ukončení nájemní smlouvy dohodou. MeridianSpa dostala celý ostrov do nájmu před více než deseti lety. Součástí dohody by pak měl být přechod celého území zpět pod správu hlavního města, příprava obnovy zimního stadionu a revitalizace celého ostrova. Obnova ostrova by měla úzce navazovat na chystaný projekt oživení náplavek v hlavním městě.

 „Mojí snahou je nejen obnovit stadion na štvanickém ostrově, ale Fuchsovu kavárnu a přilehlé prostory využít pro muzeum ‚českého ledu‘ a českou hokejovou síň slávy. Dokážu si představit, že se pak stadion na Štvanici stane místem návštěv nejen Pražanů, ale vlastně všech fanoušků hokeje a jiných ledních sportů. Intenzivní jednáni s firmou MeridianSpa o možnosti převzetí celého území zpět zahájíme v průběhu několika dnů,“ říká radní Aleksandra Udženija.

Odbor výstavby a územního rozhodování Městské části Praha 7 vydal rozhodnutí, kterým nařizuje Hlavnímu městu Praze neodkladné odstranění stavby zimního stadionu Štvanice z důvodu vážného havarijního stavu. Práce na odstranění objektu byly zahájeny v sobotu 28. května a měly by trvat asi 20 dní.

„Moje maminka, já a mé děti jsme se na Štvanici učili bruslit. Současné a budoucí generace Pražanů si zaslouží stejnou šanci, ale v bezpečných a kvalitních podmínkách,“ dodává Aleksandra Udženija.

Legendární stadion na Štvanici byl za zvuků Smetanovy Libuše oficiálně otevřen 6. listopadu 1932. Českoslovenští hokejisté zde v roce 1947 získali titul mistrů světa. Tento hokejový stánek hostil celkem čtyři světové šampionáty a vedle celé řady hokejistů na štvanickém ledě trénovali také krasobruslaři, včetně slavné Áji Vrzáňové.

 

V Praze 29. 5. 2011    

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Aleksandra Udženija – radní hl. m. Prahy

Do funkce zvolena 30. 11. 2010. Působnost v oblasti správy majetku, podpory podnikání a protikorupčních opatření.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________   

 

Tisk 29.5.2011 | odd. pro média OKO MHMP | Přečteno: 11047 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru