ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

Pilotní evropské GLOBE Games v České Třebové

evropské globe games 2005 - průvodVe dnech 6. – 8. května 2005 se v České Třebové uskutečnily pilotní evropské a 8. české GLOBE Games. Zúčastnilo se 193 soutěžících studentů, 25 studentů-novinářů a 53 učitelů z 41 školy z celé republiky včetně zástupců škol z Prahy (Gymnázium Voděradská z Prahy 10 a tři ZŠ – Pod Marjánkou z Prahy 6, nám. Chaplina z Prahy 5 a ZŠ Jílovská - Praha 4). Ze zahraničí přijelo 77 studentů a 23 učitelů a to z Norska, Kypru, Slovenska, Maďarska, Polska, Estonska, Nizozemí, Chorvatska, Lotyšska, Švýcarska a Libanonu. GLOBE Games 2005 se konaly se pod záštitou Pardubického kraje a města Česká Třebová. Hlavními organizátory bylo Sdružení TEREZA, která je národním koordinátorem Programu GLOBE, a Gymnázium Česká Třebová, které patří k nejaktivnějším GLOBE školám v ČR.

 

evropské globe games 2005 - česká třebováNa sobotní klání byly pro soutěžící připraveny dvě soutěžní trasy - jedna pro české a druhá pro zahraniční týmy. Novinkou byla šest kilometrů dlouhá motivační trasa pro školy, které nejsou zapojeny v GLOBE projektu. Na jednotlivých stanovištích soutěžící prováděli nejrůznější GLOBE měření jako např. – měření teploty vody, pH, průhlednosti, tvrdosti, určování typů mraků, výšky stromů, průzkum půdy, zaměření zeměpisné polohy pomocí přístroje GPS apod. Ani letos nechyběly na stanovištích úkoly, které vyžadovaly spolupráci jednotlivých týmů.
Pro učitele a ředitele byla připravena terénní konference s několika praktickými dílnami – např. výzkum zdravotního stavu smrků, využívání naměřených dat, exkurze do líhně pstruhů apod.
K doprovodným programům patřila prohlídka města, exkurze na seřaďovací nádraží a návštěva plaveckého bazénu. ZO ČSOP  připravilo v Ekocentru Podorlicko ekohrátky na smyslově naučné stezce.


Více o Programu GLOBE lze nalézt na http://www.globe.gov, http://www.terezanet.cz a aktuální informace o GLOBE Games 2005 na http://www.globegames2005.wz.cz
Tisk 17.5.2005 | Jiří Stach | Přečteno: 17390 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Grafická verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru