ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

Fotografická soutěž varuje před nárůstem spotřeby energie

logo společnosti Bayer ČR
BAYER s.r.o.
Public Relations
Litvínovská 609/3, 190 21  Praha 9, Tel. :266 101 111
www.bayer-cz.cz

Informace pro tisk:

Praha, 16.3.2007 – Startuje čtvrtý ročník fotografické soutěže „Ekologie v objektivu“ určené pro širokou veřejnost. Projekt je organizován společností Bayer v zemích východní Evropy již řadu let. Česká soutěž, které udělil záštitu Martin Bursík, ministr životního prostředí ČR i mezinárodní organizace UNEP probíhá od poloviny března do srpna 2007. Letošní ročník s tématem „Energie pro budoucnost“ odráží trvalý nárůst spotřeby energií v domácnostech i v průmyslu. Cílem projektu je prostřednictvím unikátních snímků alarmovat zodpovědnost spotřebitelů a ukázat vliv nadměrné spotřeby energie na přírodu, život a změny klimatu.

'Cesty devastace', autorka Radka Staňková, speciální cena v kategorii do 18 let v roce 2006


Loňský počet přihlášek a příspěvků do soutěže, který přesáhl 1500 fotografií, nás utvrdil v tom, že česká veřejnost není lhostejná k tomu, co se s  životním prostředím děje. Nutnost  ochrany energetických zdrojů a podporu energetických úspor považujeme za jednu z nejdůležitějších výzev současnosti. Proto jsme vypsali letošní téma: „Energie pro budoucnost“ řekl  Dirk Schade, jednatel společnosti Bayer v  ČR.

Projekt bude zároveň předávat veřejnosti konkrétní rady, jak lze šetřit energetické zdroje a životní prostředí v každodenním životě.

"Oceňujeme, že tento projekt motivuje veřejnost k větší vnímavosti k vlastnímu životnímu prostředí, podporuje vědomí zodpovědnosti zejména u mladých tvůrců i publika a zaměřuje se na zobrazení úspor přírodních zdrojů a citlivého přístupu k přírodě a její ochraně," dodává Jakub Kašpar z Ministerstva životního prostředí ČR.

Zvykli jsme si na dostatek energie a přijímáme to jako samozřejmost. Místo používání svetrů přetápíme, místo přiškrcení topení větráme. Místo chůze po schodech jezdíme výtahem, chůzi či běh za způsob dopravy už ani nepovažujeme. Úspory energie stojí v životě dnešního člověka na posledním místě. Tím pácháme násilí na planetě Zemi, na životě, na budoucnosti. Ke spotřeběí energie bychom měli přistupovat s vědomím této skutečnosti. Tedy energii rozumně, podle potřeb používat, avšak rozhodně ne jí plýtvat,” připomíná Martin Dušek z Českého svazu ochranců přírody.

Porota složená z odborníků na fotografii i ochranu přírody, pod vedením pedagoga a fotografa Tomáše Pospěcha vybere vítězné snímky ze všech zaslaných přízpěvků. Celková hodnota udílených cen v soutěži je přibližně 120.000,- Kč.

V září projekt završí slavnostní předání cen a čtrnáctidenní výstava vítězných a dalších unikátních fotografií v atraktivní pražské galerii, dále pak budou obří vítězné snímky umístěny na venkovní výstavě na Ovocném trhu v Praze. Následně si je budou moci prohlédnout cestující na Letišti Praha Ruzyně.

Galerie vítězných snímků z loňských ročníků je k vidění online na www.bayerfoto.com, kde najdete také více informací, přihlášky a pravidla letošního ročníku. Zde také může veřejnost vkládat své příšpěvky, volit své favority a vyměňovat si názory k tématu a přihlášeným snímkům.


Pro detailní informace kontaktujte:

Mgr. Daniela Červenclová
Koordinátor projektu
Ekologie v objektivu pro ČR a SR
Inspirela s.r.o.
Tel: 603 241 961, Fax: 234 134345
E-mail: soutez@bayerfoto.com

Tisk 19.3.2007 | Jiří Stach | Přečteno: 14828 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Grafická verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru