ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

Den stromů – 20. října

Obrázek bez popisku Nápad slavit Den stromů vznikl už v předminulém století ve Spojených státech, konkrétně v Nebrasce. Myšlenka oslav Dne stromů se rychle rozšířila z Nebrasky po celých Spojených státech a později i na další kontinenty. Datum oslav Dne stromů je různé - liší se podle klimatických podmínek a toho, kdy je možné stromy vysazovat. V říjnu už je také většina stromů vybarvena do krásy a stromy hrají všemi barvami.Ve střední Evropě a tedy i v Čechách připadá den oslavy stromů na 20. října.
V Čechách byly Svazem spolků okrašlovacích pořádány Stromové slavnosti poprvé masově v roce 1906. V tomto roce byla zasazena také Husova lípa pod Petřínem v Praze. Stará tradice byla v České republice obnovena 20. října 2000.

 

 

Akce pořádané v hl.m. Praze:

areál Dendrologické zahrady v Průhonicích - STROMY V ŘEMESLECH NAŠICH PŘEDKŮ
sobota 13.10. (10:00 – 16:00)
Druhé setkání SEV Toulcův dvůr a Dendrologické zahrady v Průhonicích. Zábavné i poučné putování zahradou, tentokrát za našimi domácími stromy a tradičními řemesly s nimi spojenými. Čekají vás hry, dílničky a setkání s lidmi, kteří dále uchovávají řemeslnou dovednost svých předků – řezbářem, kolářem, a možná i dalšími řemeslníky, připraveno bude povídání o uhlířích. Na památku si odnesete zajímavý soutěžní list a malou odměnu pro děti.
Koná se v areálu Dendrologické zahrady v Průhonicích.
Vstupné: Vstupné do zahrady: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč; soutěžní list 20 Kč.
Spolupořádá VÚKOZ, Dendrologická zahrada Průhonice

Středisko ekologické výchovy hl.m. Prahy Toulcův dvůr
sobota 20.10. , (10:00 – 16:00) – U příležitosti mezinárodního dne stromů se můžete těšit na výstavu ořechů a ovoce, rukodílné i výtvarné dílničky, soutěže, divadelní a hudební vystoupení. Budete moci obdivovat také práci řezbářů.
více na stránkách Toulcova dvora

Zoologická zahrada hl.m. Prahy
sobota 20. 10. - Chráníme přírodu společně
Den stromů aneb Mlčenliví strážci našich dějin
více na stránkách ZOO Praha

Den Stromů v Centrálním parku na Lužinách
20.10. - „Po stromech od rovníku k pólů"
Na tradiční podzimní akci zvou Sdružení TEREZA, Ekocentrum Podhoubí a Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 13.
více


další související informace:

Tisk 9.10.2007 | Jiří Stach | Přečteno: 14778 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Grafická verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru