ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

Mezinárodní studentská konference "GLOBE Learning Expedition".

 

Poslední týden v červnu se do Kapského Města v Jihoafrické republice sjelo 507 studentů, učitelů, odborníků a koordinátorů mezinárodního vzdělávacího ekologického programu GLOBE z 51 země celého světa. Konala se zde mezinárodní studentská konference "GLOBE Learning Expedition".


Globe 2008 - JAR (01)Účastníci pracovali
dva dny v terénu v mezinárodních týmech a zkoumali přírodní prostředí v okolí Kapského města. Další dny prezentovali výstupy svých projektů zaměřených na kvalitu a dostupnost vody v blízkosti škol, na zkoumání místních a regionálních vlivů na změnu klimatu a na průzkum souvislostí mezi životním prostředím a zdravím člověka. Celou studentskou konferencí prolínala kulturní vystoupení jednotlivých zemí. „Studentská konference probíhala v příjemné interaktivní atmosféře. Bylo velmi inspirující setkat se s tolika studenty z různých zemí. Všechny nás spojuje zájem o životní prostředí a především chuť něco společně dělat pro zachování či zlepšení jeho kvality“, řekla koordinátorka programu GLOBE v ČR Dana Votápková.
 


Globe 2008 - JAR (02)Českou republiku reprezentovali studenti Jiří Vinklář a Jan Pospíšil s paní profesorkou Janou Blehovou z Gymnázia Dr. A. Hrdličky v Humpolci. Na konferenci prezentovali výsledky svého projektu "The Springs", který realizovali v rámci programu GLOBE. Jedná se o mapování vodních zdrojů v okolí Humpolce. Město Humpolec je napájeno pitnou vodou ze dvou zdrojů. Prvním je Želivka, druhým voda z pramenů v okolí města. „Ukazuje se, že kvalita vody z některých místních zdrojů je vyšší než u vody kupované“, uvedl ve své prezentaci student Jiří Pospíšil.


Zástupci Sdružení TEREZA, které je koordinátorem programu GLOBE v České republice, a Sdružení Czech GLOBE Veterans se podíleli na organizaci této významné mezinárodní studentské akce.
I vy můžete nahlédnout přímo do dění studentské konference na stránkách programu GLOBE.Globe 2008 - JAR (03)GLOBE
(Global Learning and Observations to Benefit the Environment) je mezinárodní dlouhodobý vzdělávací program určený základním a středním školám. Žáci s využitím jednoduchých vědeckých postupů zkoumají životní prostředí a realizují vlastní projekty, které přispívají k jeho zlepšení.
Program GLOBE garantují a podporují Ministerstvo životního prostředí ČR a Ministerstvo školství ČR. Generálním partnerem je společnost KPMG Česká republika, s.r.o.
Tisk 16.7.2008 | Miloš Cihelka | Přečteno: 14738 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru