ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

3. ročník výtvarných a přírodovědných dílen v Kunratickém lese s malířkou Marií Brožovou - PTAČÍ TRYLKY aneb ptačí stezkou Kunratickým lesem

 Galerie Pastelka Marie Brožové, Ptačí trylky 2010

Již potřetí mohou nejen děti a rodiče, ale i ostatní příznivci přírody či výtvarného tvoření navštívit otevřené výtvarné a přírodovědné dílny v Kunratickém lese.
Po celý týden zde budou probíhat výtvarné dílničky pod vedením malířky Marie Brožové, známé svou originální pastelkovou technikou, a další drobné tvoření z přírodních materiálů. Zároveň tu Lesy hl. m. Prahy ve spolupráci s Českou ornitologickou společností připravují lesní stezku tentokrát na téma ptačí svět a duše kamenů. Nahlédneme tak do života ptačích obyvatel, poznáme jejich příbytky a některé si dokonce prohlédneme zblízka. A protože je pro mnohé z nás neživá část přírody velkou neznámou, připravujeme zde i stanoviště o horninách a nerostech nejen Kunratického lesa.

Celá akce „Ptačí trylky“ bude zahájena v neděli 12. 9. 2010 od 10 hod. u chaty Gizela. Tento den se mohou návštěvníci navíc těšit i na letové ukázky dravců a sov, netopýry a možná bude i další překvapení.

 

Ptačí trylky 2010, ilustrační obr. k výtvarným dílnám

 Ptačí trylky 2010, ilustrační obr.

Ptačí trylky 2010, ilustrační obr.

 

Celotýdenní akce „Ptačí trylky aneb ptačí stezkou Kunratickým lese“ navazuje na úspěšné minulé dva ročníky „Duše stromů“ ve Stromovce a „Po stopách lesní zvěře“ v Kunratickém lese. Osvědčilo se propojení výtvarného a přírodovědného náhledu na přírodu. Během těchto dvou ročníků se účastnilo na 7000 účastníků.


PROGRAM:

VÝTVARNÉ DÍLNY Pastelková dílna Marie Brožové – pod vedením výtvarnice si vyzkoušíte originální techniku tvorby pastelkami. Nakouknete pod pokličku zrodu nového velkoformátového obrazu. vyrábění z přírodních materiálů – dílnička, kde si můžete vyrobit třeba ptáčka nebo pomalovat kamínek. pro školy trvá celý výtvarný blok 1 hod., začátek od 9,30 hod.
PTAČÍ STEZKA Program se stanovišti zaměřenými na vybrané ptačí druhy. Hravou formou zjistíte řadu zajímavostí z ptačího světa. pro školy trvá blok 1 hod., začátek od 8,30 hod.
NENÍ KROUŽEK JAKO KROUŽEK Program České společnosti ornitologické s ukázkami kroužkování. Nahlédnete do života ptačích obyvatel, poznáte jejich příbytky a některé si prohlédnete zblízka. pro školy trvá blok 1 hod., začátek od 8,30 hod.
DUŠE KAMENŮ Program o neživé části přírody. Přiblížení rozmanitého světa hornin zábavnou formou, práce s geologickým kladívkem, kompasem a geologickou mapou, Praha jako
geologická lokalita.
pro školy trvá blok 1 hod., začátek od 8,30 hod.
rozšířený program
v neděli 12. 9. , 10 – 17 hod.
Od 13 hod. ukázka a krmení netopýrů ZO ČSOP Nyctalus.
Od 14 hod. a od 15.hod. letová ukázka dravců a sov občanského sdružení Merlin
KVÍZOVÁ STEZKA Na příchozích cestách od stanic metra k Velkému altánu bude připravena kvízová vědomostní stezka Kunratickým lesem.


KDY
: 12.-18. září od 10 do 17 hod. (pro školy začátek od 8,30 hod.)
Celou neděli 12. 9. a sobotu 18. 9. a dále pak ve všední den odpoledne po celý týden jsou veškeré aktivity volně přístupné nejširší veřejnosti.
KDE: Kunratický les, Velký altán – chata Gizela (viz plánek níže), 10 minut ze stanice metra Chodov

Ptačí trylky 2010, orientační mapka

 

REZERVACE PRO ŠKOLY
Rezervace pro školy a organizované sk upiny nutná !! Rezervujte si prosím termín, čas a jednotlivé bloky programu na tel. čísle 775 018 630 (pí. Šebestová).
Veškeré podrobnosti k organizaci i k programu najdete na webových stránkách http://www.lesypraha.cz

 

Ptačí trylky 2010, loga organizací


Středisko ekologické výchovy Lesů hl.m. Prahy od začátku roku 2008 působí v oblasti environmentální výchovy na území Prahy. Využívá bohatých zkušeností i odborného zázemí organizace Lesy hl.m. Prahy, která se stará o malé vodní toky, rybníky i lesy od roku 1992.
Pro mateřské, základní i střední školy má připravené výukové programy v duchu tzv. lesní pedagogiky, tématické zaměření je na vodu a les. V nabídce má také nejrůznější odborné exkurze.
Více informací najdete na http://www.lesypraha.cz.

logo - Lesy hl.m.Prahy

 

Malířka Marie Brožová je známá svými velkoformátovými obrazy tvořené originální pastelkovou technikou. V roce 2004 Marie Brožová zahájila projekt Obhajoba pastelky jako výtvarného média a prostřednictvím veřejných kreslení velkoformátových obrazů v Česku i zahraničí dokázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, naopak, v ničem si nezadají s uznávanými výtvarnými technikami. Tento komunikativní projekt si získal srdce mnoha návštěvníků z laické i odborné veřejnosti a pozornost médií. Za svou práci získala několik mezinárodních ocenění


 

Tisk 8.9.2010 | Jiří Stach | Přečteno: 33125 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru