ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Příroda, krajina a zeleň > Archiv starších článků

Odborný seminář "Řezy stromů v městském prostředí"

 

Tento odborný seminář pořádá Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, občanského sdružení jako poslední ze čtyř volně na sebe navazujících seminářů. 
Semináře jsou určené především pro pražské správce městské zeleně a pro související realizační firmy. Jsou zaměřeny na péči o stromy ve městech v rámci nejnovějších poznatků, jejich ochranu, jejich ekologický význam a význam kvality systematické péče a jejím vlivu na budoucnost.

Semináře se budou konat v rámci akcí doprovázejících nominaci hlavního města Prahy na celoevropsky uznávaný titul Evropské město stromů a konání mistrovství Evropy ve stromolezení (ETCC). Toto mistrovství se bude historicky poprvé konat ve dnech 12.-13. června 2010 v České republice!Řez stromů - ilustrašní obrázekŘezy stromů v městském prostředí


Jednodenní školení se teoreticky věnuje technikám a technologiím řezu a v případě zájmu se též může zabývat specifickými požadavky na řez u sadovnicky významných stromů.
Na školení bude probráno v rámci techniky řezu místo a vedení řezu, velikost řezných ran, termín ošetření a v rámci technologií řezu pak výchovný řez mladých stromů po výsadbě, zdravotní řez, bezpečnostní řez, redukční řezy a také řez na hlavu a na čípek.
Výuka je doplněna promítáním unikátních snímků vnitřní stavby dřeva ošetřovaných stromů a řezu v korunách stromů a multimediální prezentací zahrnující jak popis základních používaných technologií, tak i ukázky následků vznikajících při jejich zanedbání.
Optimální školení pro profesionální arboristické a zahradnické firmy případně pro úředníky pověřené přebíráním a kontrolou arboristických prací.

Přednášející: Ing. Marek Žďárský, Ing. Pavel Wágner

Termín: 8. června 2010, od 9:00 do 14.30 hod (Prezence již od 8.40 hod.)

Místo: Praha 1 , Velký radniční klub Staroměstská radnice, 3.patro, Staroměstské nám. 1

Cena: bezplatný

Přihláška: naleznete ji na stránkách Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu nebo je ke stažení níže.

Přihlášení: vyplňte, prosím, závaznou přihlášku (formát .DOC, velikost 102 kB). Můžete ji zaslat klasickou poštou, faxem nebo oscanovanou e-mailem.


Témata všech čtyř odborných seminářů:
 

23. března 2010 - "Výsadby stromů v městském prostředí"

13. dubna 2010 - "Ochrana stromů při stavebních činnostech"

18. května 2010 - "Systematická péče o stromy v legislativním rámci"

8. června 2010 - "Řez dřevin ve městech"

Tisk 4.6.2010 | Jiří Stach | Přečteno: 33837 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru