ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

13. Biojarmark a Dožínkové slavnosti v Toulcově dvoře

V hostivařském Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr (www.toulcuvdvur.cz) proběhnou letos opět v polovině září společně dvě velké akce – Biojarmark ekofarem a Dožínkové slavnosti. Jejich pořadatelé – Liga ekologických alternativ (lea.ecn.cz) a Základní článek Hnutí Brontosaurus Botič tak chtějí navázat na velmi úspěšnou loňskou spolupráci.

 

 13. Biojarmark a Dožínkové slavnosti v Toulcově dvoře - září 2006

13. Biojarmark a Dožínkové slavnosti v Toulcově dvoře - září 2006

Biojarmark bude zahájen v pátek 15. září 2006 ve 14 hodin. I letos se ho zúčastní na tři desítky ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z ČR i zahraničí. Pracovní podtitul akce – „zaostřeno na biomaso“ prozrazuje, které skupině produktů bude tentokrát patřit zvýšená kulinářská, osvětová i poradenská pozornost. Na své si samozřejmě ale přijdou i vegetariáni.
Při nákupu, ale i ochutnávkách se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a zpracování nabízených produktů. Chybět opět nebudou přední zelináři, ovocnáři, producenti lahodných sýrů a dalších výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak zmíněné masné speciality – ze skopového, vepřového i hovězího masa. Paletu nabídky i letos doplní přírodě přátelská kosmetika, koláče či biopálenka, ale i tradiční řemeslné výrobky, dárkové předměty a občerstvení s biocertifikátem i bez něj.
Biojarmarkové menu bude doplněno již tradiční anketami návštěvníků, kteří budou hlasovat komu udělí tituly „superbio“ (za nejoceňovanější produkt jarmarku) a „král prodeje“ (pro nejsympatičtějšího prodejce). Opět proběhne spotřebitelské anonymní testování vybrané biopotraviny – jaké, to však organizátoři zatím tají. Netají naopak , že přibude nový žánr – biokřížovka o ceny.

13. Biojarmark a Dožínkové slavnosti v Toulcově dvoře - září 2006 Setkání ekozemědělců s jejich příznivci obohatí v sobotu 16. září Dožínková slavnost, která vyvrcholí v 15 h, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při níž si lze i skočit v kole. Dítka i rodiče si opět budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si budou udělat chlebové placky - od vymlácení obilí až po pečení na ohni či v peci. Na vylosované účastníky anket a soutěží čekají ceny v podobě biopotravin. Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy i historické prostory dvora - renesanční špýchar a gotický sklep.

 

Na viděnou v Toulcově dvoře!

Vstupné na oba dny: dobrovolné
Více informací na: tel. 271 750 548 a 723 573 738, www.toulcuvdvur.cz


Brány statku se otevřou v pátek 15. září 2006 ve 14 h a až do večerní tečky v 19 h bude přístupný Biojarmark ekofarem.
V sobotu 16. září od 10 do 18 h budou společně probíhat Biojarmark a Dožínky.


Související informace:
Září je v České republice od roku 2005 měsícem biopotravin a ekologického zemědělství. Více: www.mesicbiopotravin.cz

 

Tisk 15.9.2006 | Jiří Stach | Přečteno: 18273 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru